הבדיקה הדרמטולוגית או מה מצפה לי כשאני מגיע לבדיקה?

הבדיקה הדרמטולוגית מתחילה תמיד בתשאול הבעלים לגבי בעל החיים, סגנון חייו, אופיו, ההיסטוריה הרפואית הכללית וכד'. לאחר מכן חשוב לי לשמוע על הבעיה העורית הספציפית עליה מתלוננים הבעלים (מתי היא החלה, כיצד נראה המופע הראשוני, אילו טיפולים בוצעו עד כה). כל מידע רלוונטי כולל שמות של תרופות ותכשירים אשר בהם בעל החיים טופל יכולים לסייע בשלב זה.

לאחר התשאול אני בודק  את בעל החיים ומתרשם ממצבו העורי. הבדיקה מתבצעת בנוכחות הבעלים תוך מתן הסבר מפורט לגבי הממצאים.

לרב, במסגרת הבדיקה הראשונית אני מבצעים מספר בדיקות מיקרוסקופיות מהלקויות העוריות עצמן. בדיקות אלו בדרך כלל אינן כרוכות בכאב והן נחוצות להשלמת התמונה ובחירת הטיפול. בדיקות אלו הינן חלק בלתי נפרד מתהליך האבחון והן כלולות במחיר הבדיקה.

 

 

​לאחר הבדיקה ותהליך האבחון הראשוני אני משוחח עם הבעלים על האבחנה ואפשרויות הטיפול. במקרים מסוימים, כאשר המופע העורי יכול להתאים למספר אבחנות אפשריות, מוצע בפני הבעלים את האפשרויות להמשך האבחון כגון תרביות לפטריות וחיידקים, בדיקות דם, ביופסיות מהעור בדיקות אוזניים תחת הרדמה ועוד.

בסוף הבדיקה הבעלים והווטרינר המטפל מקבלים מכתב סיכום ביקור עם המלצות רפואיות. כאמור, ליווי המקרה ממשיך, במידת הצורך, גם לאחר הבדיקה. לשאלות נפוצות לחצו כאן.